KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10993532
nr 1099 3532
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Akvarell, Gösta von Hennigs (1866-1941), 1920-tal, flicka, monogramsignatur. 1927, motivet: 28x21
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 27 mars 2017
kl 18:14:00
2.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
- Klassiska
27 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs